آموزش و پرورش استرالیا ایده های کاربردی دانش آموز و معلم نکات مثبت

ایده‌ای جالب در آموزش و پرورش استرالیا + پیشنهادی از سایت ۲۰۲۵

ایده‌ای جالب در آموزش و پرورش استرالیا + پیشنهادی از سایت ۲۰۲۵
3 (60%) 2 votes
مهاجرت به استرالیایکی از راه‌های خوب سنجش و اداره موفق در دنیای امروز اعلام یک معیار واحد و یک عدد متریک برای هر شخص جامعه است. آموزش و پرورش استرالیا در سال آخر دبیرستان علاوه بر امتحانات آخر سال دبیرستان خود، یک امتحان مفصل کتبی در طول 2 هفته برگزار می‌کند تا مدرک دیپلم را بدهد (شبیه امتحان نهایی ما) بعدازاینکه شما همه امتحانات خودتان را دادید به شما دو کارنامه می‌دهند:
1-مدرکی به نام HIGHER SCHOOL CERTIFICATE که همان دیپلم ما است و در آن شما 3 نمره دارید: اول نمره شما در امتحان نهایی آن درس، دوم نمره شما در امتحان پایان سال دبیرستان خودتان در همان درس و سوم میانگین این دو نمره که عددی بین 1 تا 100 است. این عدد آخر اسمش هست HSC Mark خب تا اینجا خیلی مهم نیست و فقط شما یک نمره کلی در هر درس دارید که درواقع نمره و رتبه شما است در ایالت و استان خودتان.
در ادامه بخوانید  خودکشی دختران:خودکشی دکتر 29 ساله استرالیایی به دلیل فشار زیاد کاری
2-اما نکته مهم داستان اینجاست که حالا آموزش و پرورش می‌آید با توجه به این نمره شما و یکسری پارامترهای دیگر مثل مجموع معدل چهار سال دبیرستان یک نمره و ارزش کلی روی شما می‌گذارد به نام ATAR  که یک نمره بین 1 تا 100 است. این ای تار بسیار مهم است و شما هر کار علمی و شاید استخدامی که بخواهید بکنید را با این انجام می‌دهید. مثلاً دانشگاه سیدنی می‌گوید امسال در رشته حقوق فقط ای تار 95 تا 100 را می‌پذیرم و اگر شما آن امتیاز را داشته باشید دیگر کنکوری لازم نیست بدهید (البته آنجا هم مثل ایران شما به‌واسطه سازمانی شبیه سازمان سنجش و با ارسال یکسری کد انتخاب رشته و بر اساس درخواست‌های سایر افراد هم نمره خودتان در دانشگاه پذیرش می‌شوید) اصولاً این  نمره ATAR مثل کد ملی یک عدد سراسری در تمام کشور و معیاری برای سنجش شما است. و این بسیار کار را برای همه راحت می‌کند. چون دیگر نه نیازی است به امتحانات سنجشی دیگر و نه ابهامی در توانایی علمی شما برای کارفرما یا دیگران باقی نمی‌ماند. یک عدد معتبر نزد همه.

پیشنهاد 2025

حرکت‌های خوبی در ایران برای حذف کنکور به وجود آمده  و نیز با توجه به رشد بسیار بالای مراکز آموزشی در ایران در  دانشگاه‌هایی حذف کنکور را هم داریم.
ولی اگر آموزش و پرورش ایران با کمک سازمان سنجش بتواند به یک نمره موردپذیرش در تمام دانشگاه‌ها و تمام نهادهای اجرایی را تعریف کنند؛ ما با کم کردن هزینه‌ها  و بدون هیچ کنکوری توانسته‌ایم به یک ثبات در سنجش و آرامش روانی نخبگان برسیم و حتی با ورود وزارت آموزش عالی می‌توانیم این ایده را گسترده کرده و به یک معیار سنجش نخبگی سراسری حتی برای مهندسین و دکترها برسیم .
نکته خیلی مهم این است که حالا اگر شما این عدد مهم را در طول یک مدتی در جامعه جا انداختید آن‌وقت است که می‌توانید بخشی از الگوریتم محاسباتی در آن عدد را به ایده‌ها و برنده شدن در مسابقات، جشنواره‌ها  و توانایی مدیریتی یا مشارکت در رشد علمی و اخلاقی مدارس و ….. در دانش آموزان مربوط  کنید و با این کار بسیاری از حرکت‌های علمی و پژوهشی و اخلاق اجتماعی را در مدارس رشد دهیم.
درباره اینکه چه پارامترهای جذاب و کار آیی می‌تواند در این نمره واحد دخالت داشته باشد در صورت علاقه دوستان بیشتر می‌توانیم صحبت کنیم.
نمونه تصاویر نمرات مدارس و نهایی و ATAR را در ادامه می‌گذاریم.
کارنامه آخرسال دبیرستان در استرالیا بعداز شرکت درامتحانات سراسری ایالت.
ستون اول ودوم ازچپ: نمرات آخر دبیرستان و نمره امتحان سراسری هردرس
ستون سوم: معدل دو ستون بالا که نمره نهایی درس است.

 

 

نمونه ای از نمره ATAR که معیار سنجش شما در کل استرالیا می باشد و پذیرش دانشگاه و همه کارهای علمی شما به آن مربوط است.

نمونه ای از نمره ATAR در استرالیا که معرف شخصیت علمی شما درکل کشوراست.
عجیب است که برای نمره ای به این مهمی برگه مثل دیپلم بالا صادرنمی شود و فقط در سایت است و شاید برای شما پیامک شود.
 ۲۰۲۵ اولین و تنها سایت تخصصی حقایق فیلتر شده جهان
راستی! برای دريافت مطالب جديد در کانال تلگرام خارج بدون فيلتر عضو شويد.
کانال ایتا ادمین در ایتا

 

2 دیدگاه در "ایده‌ای جالب در آموزش و پرورش استرالیا + پیشنهادی از سایت ۲۰۲۵"

اطلاع از
avatar
صافی:   جدیدترین | قدیمی ترین | محبوب ترین
asa
کاربر

سلام، لطفا حقایق ایران را هم بازگو کنید

سردبیر
مدیریت

سلام خسته نباشید.
این پیج کار تخصصی خود یعنی بیان واقعیت های گفته نشده خارج کشور و تا جایی که وقت شود ناگفته های ایران را بررسی می کند

wpDiscuz

سبد خرید شما

تمام دسته بندی ها