آمریکا اختلاس بی اعتنایی به قوانین مفاسد اقتصادی

اختلاس در کانادا ، افشای ۳ هزار میلیارد تومان اختلاس و آزادی متهمان!

اختلاس در کانادا ، افشای ۳ هزار میلیارد تومان اختلاس و آزادی متهمان!
4 (80%) 1 vote
 افشای اختلاس در کانادا که به 3 هزار میلیارد رسید.
اختلاس در کانادا در خارج بدون فیلتر، ۳ هزار میلیارد تومان (یک میلیارد دلار) اختلاس در کانادا که حتما باور نمی کنید! اختلاسی که دولت مردان انجام دادند و باز هم کسی به خاطر آن مجازات نشد….
مسوولین ایالت اونتاریو کانادا ( به عنوان بزرگترین ایالت آن کشور که تورنتو و اتاوا از شهرهای آن می باشد) ۳ هزار میلیارد تومان اختلاس کرده اند و حالا نیز فقط با تصویب یک قانون جدید، متهم ها را هم برای همیشه آزاد می کنند.
? داستان اختلاس های مکرر و عدم مجازات عاملین، داستان روزانه غم باری است که امروز به نحو کاملا حرفه ای در کانادا متولد شده است!
 

اختلاس را فقط در 24 ساعت انجام دادند

 ❌ داستان از این قرار است که اول دولت برای جمع کردن آرای دو شهر اکویل و میساساگا در انتخابات به هر دو وعده ساخت نیروگاه گازی برق را می دهد. اما طبق گزارش رسمی حسابرسی دولت کانادا دولت ایالتی برای این کار قراردادی با یک شرکت آمریکایی بسته می بندد که جریمه فسخ آن قرارداد ۱ میلیارد دلار تعیین می شود. و در یک حرکت نمایشی دقیقا ۲۴ ساعت بعد از امضای آن، دولت محترم ایالت اونتاریو به بهانه ای قرارداد را لغو می کند و عملا یک میلیارد دلار (۳ هزار میلیارد تومان) جریمه پرداخت می نماید. ???
❌ خب کاملا واضح است که بالاخره ظاهر سازی اختلاس ۳ هزار میلیاردی مورد بررسی واقع شد و مقامات دولتی را به دادگاه آوردند. وقتی اختلاس در کانادا به مطبوعات رسید آقای نخست وزیر قبل از دادگاه از پست خود استعفا داد. او  سعی می کند عملا خود را بیگناه نشان دهد و عقب برود تا کمتر مورد حمله واقع شود، ولی تعدادی از افراد دفتر نخست وزیر که ایمیل های منتهی به امضای قرارداد را به صورت حرفه ای پاک کرده بودند دستگیر شدند. این افراد سعی کرده بودند تا اثری از تبانی بین نخست وزیر و شرکت آمریکایی باقی نماند. (ظاهرا پاک کردن حرفه ای ایمیل ها از تمام سرورها شغل رایجی در آمریکا شمالی است که خانم کلینتون هم متهم به آن است!)
 
در ادامه بخوانید  اوج وجدان کاری در فرانسه

 

اختلاس در کانادا و قانونی که همه متهمان را آزاد کرد

❌ اما نکته هیجانی داستان این است که بعد از ۴ سال حکمی در این پرونده صادر نمی شود و حالا دولت کانادا قانونی برای فرار مجرمین حرفه ای تصویب کرده ( لینک سوم منابع )
به موجب این قانون اگر پرونده ای تا ۲ سال به نتیجه نرسد، به طور کامل مختومه و متهم آزاد خواهد شد!!!! (قابل توجه کسانی که به دنبال دلیل کاهش پرونده های قضایی در غرب هستند)

 

قضاوت با شما

❌ این حرکت دولت کانادا که به درستی نشان می دهد به قصد پایان دادن این داستان و آزاد شدن مقامات دولتی بوده است. این قضیه به درستی می تواند نمونه ای از مقایسه بین مبارزه با فساد اداری در کشورهای مختلف جهان است.
کانادایی که هنوز که هنوز است هیچ نیروگاهی نه در شهر اکویل و نه میساساگا نساخته است و هیچ کس هم به خاطر یک میلیارد دلار اختلاس مجازات نشده است به نظر شما جایگاه چندم سلامت اداری و قضایی را خواهد داشت؟؟!!
 

منابع:

منبع 1

منبع 2

منبع 3

 
? ۲۰۲۵ اولین و تنها سایت تخصصی حقایق فیلتر شده جهان
 
راستي! براي دريافت مطالب جديد در کانال تلگرام خارج بدون فيلتر عضو شويد.
کانال ایتا ادمین در ایتا 

اطلاع از
avatar
wpDiscuz

سبد خرید شما

تمام دسته بندی ها