امنیت انگلیس بی اعتنایی به قوانین خدمات شهری

آنچه از آتش سوزی برج گرنفل لندن نمی دانستید!

آنچه از آتش سوزی برج گرنفل لندن نمی دانستید!
5 (100%) 1 vote
آنچه از آتش سوزی برج گرنفل لندن نمی دانستید
بچه های ۲۰۲۵ با تلاش و پیگیری خود و بعد از بررسی فرضیه های مختلفی درباره علت بالا بودن آمار کشته های ساختمان ۲۴ طبقه گرنفل به اسناد جدیدی دست پیدا کردند. اسناد جدید آتش سوزی گرنفل لندن را در ادامه بخوانید و بیشتر تامل کنید.

نقشه ساختمان گرنفل، باورنکردنی است!

۱. بالاخره نقشه ساختمان پیدا شد! در لینک منبع اول و عکس زیر شما می توانید نقشه طبقات برج گرنفل را با دقت ببینید. نکته بسیار فاجعه بار برای چنین برج بلندی این است که هیچ پله فراری برای این ساختمان ساخته نشده و همانطور که در توضیح آمده است، پس از آتش سوزی در طبقات پایین و به علت معماری غلط ساختمان، عملا آتش راهی برای گسترش خود به جز راهروهای عادی طبقات نداشته و لذا از آن طریق به طبقات بالا سرایت کرده و مردم که با راهرویی پر از آتش روبرو بودند و با توجه به عدم وجود پله فرار، عملا در طبقات خود محبوس شده و زنده زنده در آتش سوختند.

 سوء استفاده مدیر ساختمان در آخرین بازسازی

۲. نکته بسیار تاسف بار دوم این است که در طراحی قبلی ساختمان حداقل دو درب برای فرار از آتش پیش بینی شده بود که طبق گزارش منبع، در بازسازی سال گذشته ساختمان هر دو آنها برداشته شدند. این امر نشان دهنده بی اعتنایی جدی مدیران و شهرداری لندن به امنیت و سلامت ساکنان این شهر کهنه می باشد. ( احتمالا مدیر ساختمان با برداشتن این درها به واحدهای فروشی خود افزوده و به راحتی جواز هم گرفته)

نقشه ساختمان گرنفل

 

در ادامه بخوانید  یکی از زیباترین مرزهای دو کشور در ایران در منطقه "هانی کرمله" کرمانشاه

 عایق های قاتل اما ارزان

۳. دلیل سوم در بالا رفتن تعداد قربانیان بی تدبیری دولت انگلیس موادی است که برای عایق تر کردن ساختمان و همچنین برای زیباتر کردن نمای آن استفاده کردند چرا که به گزارش منبع دوم خبر این مواد شدیدا آتش زا بودند. نکته ای که بعضی متخصصین درباره بازسازی گرنفل از قبل هشدار داده بودند.
( در واقع دو نوع عایق وجود دارد: یکی از پلاستیک که راحت آتش می گیرد، یکی از یک نوع پشم که کمتر آتش می گیرد ولی گران تر می باشد. و اینها از مواد ارزان تر استفاده کرده بودند)

 اشتباه راهبردی آتش نشانی عامل مهم فاجعه

 ۴.  فاجعه دیگری که در بالا رفتن آمار کشته ها نقش داشته، تلاش پلیس و آتش نشانی برای خارج نشدن مردم از واحدهای محاصره شده در آتش بود!!!
آتش نشانی به جای اینکه به سرعت راهی برای خروج مردم از پنجره های رو به خیابان بیابد در کمال تعجب از بلندگو اعلام کرده که در واحدهای خود بمانید و خارج نشوید. و با توجه به عدم ورود مامورین به داخل ساختمان و کندی عملیات اطفای حریق از محیط بیرونی ساختمان، عملا باعث محاصره و کشته شدن ساکنان گرنفل گردیده است.
به همین خاطر در گزارش های اولیه، مردم از چند ساعت فریاد کمک مادرانی خبر دادند که جز سوختن و مرگ در آتش اقدامی برای نجات آنها نشد و تعدادی نیز با احتمال نجات اندک خود را از طبقات بالا به پایین انداختند که متاسفانه منجر به فوت ایشان گردید.

منبع اول خبر

منبع دوم خبر

در ادامه بخوانید  لری پیرسون مرد تگزاسی، به دلیل تف کردن به سمت پلیس به 70 سال زندان محکوم شد
راستي! براي دريافت مطالب جديد در کانال تلگرام خارج بدون فيلتر عضو شويد.
کانال ایتا ادمین در ایتا

 

اطلاع از
avatar
wpDiscuz

سبد خرید شما

تمام دسته بندی ها