بی اعتنایی به قوانین بی نظمی زنان و خانواده سوء مدیریت کانادا

بنا به آمار هر ۴۸ ساعت یک زن در کانادا کشته می شود

هر 48 ساعت یک زن یا دختر در کانادا کشته می شود، این آمار بسیار نگران کننده است و در چند سال گذشته رو به افزایش بوده است.
بنا به آمار هر ۴۸ ساعت یک زن در کانادا کشته می شود
4.6 (92%) 5 votes
در سال 2022، 184 زن در سراسر کانادا به دلیل خشونت کشته شدند که این رقم در مقایسه با سال 2019، رشد 24 درصدی داشته است. براساس گزارش اخیر مرکز تحقیقات و اطلاعات مبتنی بر وب در CFOJA، این آمارها عمدتاً روندی صعودی را نشان داده اند. در سال 2020، 160 زن و دختر جان خود را از دست داده اند. در سال 2021 این رقم به 173 مورد رسیده و در سال 2022 نیز این رقم 184 نفر بوده است.
در گزارش آمده است:”این ارقام تعداد کل زنان و دختران کشته شده از زمان تأسیس این مرکز را به 850 نفر در دوره پنج ساله 2018-2022 می رساند”. البته این حداقل میزان برآورد شده است.
در ادامه بخوانید  چندین دهه خشونت مرگبار اسلحه در مدارس ایالات متحده - این پایان کار نیست

چرا زن کشی در کانادا رو به افزایش است؟

این گزارش نشان می دهد احتمالاً به دلیل همه گیری و وجود “وضعیت تاریک” این امر تشدید شده است. “علاوه بر خشونت، تأثیرات ناشی از افزایش بار مراقبت های مربوط به کودکان، سالمندان و بیماران و همینطور خسارت های شغلی و اقتصادی باعث شده تعداد بیشتری در فقر به سر برده و افزایش اتکا به مردان و مؤسسات مردسالار بیشتر شود”.
 در مواقع بحران، زنان و دختران با آسیب‌پذیری‌های منحصربه‌فردی از جمله افزایش خشونت مبتنی بر جنسیت، بهره‌کشی جنسی و سوء استفاده مواجه می‌شوند.
مورد دیگر وجود شکاف میان دستمزد براساس جنسیت است که زنان را در وضعیت آسیب پذیری قرار می دهد. در کانادا، {برای مشاغل یکسان، زنان نسبت به مردان دستمزد کمتری دریافت می کنند}
گزارشی از سوی اداره آمار کانادا نشان می دهد که در سال 2021، کارمندان زن در مقایسه با کارمندان مرد، 11.1 درصد در هر ساعت درآمد کمتری داشته اند که نشان می دهد این رقم از سال 2020 تغییر چندانی نکرده است.
براساس گزارش سازمان همکاری اقتصادی و توسعه(OECD) در سال 2021، زنان در کانادا 16.7 درصد کمتر از مردان درآمد داشته اند.

چه کسانی در معرض خطر هستند؟

زنان بین 25 تا 34 سال، 21 درصد قربانیان را تشکیل می دهند. میانگین سنی زنان و دختران کشته شده 42 سال بود. بین سال های 2018 تا 2022 جوان ترین قربانی، کمتر از یک سال سن داشته و مسن ترین آنها 97 سال سن داشته است.
میانگین سنی مردان متهم 38 سال است – 62٪ شریک جنسی فعلی و سابق، و 24٪ اعضای خانواده هستند.

تصویر فوق، تعداد قربانیان را در هر منطقه از کانادا نشان می دهد، البته لازم به ذکر است که برای برخی نواحی نیز هیچ آماری از تعداد کشته ها در دسترس نیست.

منبع:

https://dailyhive.com/canada/canada-femicide-2023

 ۲۰۲۵ اولین و تنها سایت تخصصی حقایق فیلتر شده جهان
راستی! برای دريافت مطالب جديد در کانال ایتای خارج بدون فيلتر عضو شويد.
کانال ایتا ادمین در ایتا

سبد خرید شما

تمام دسته بندی ها