استرالیا بی نظمی سطح رفاه

بی‌نظمی شدید اداری در استرالیا

بی‌نظمی شدید اداری در استرالیا
5 (100%) 1 vote
بی‌نظمی
در استرالیا سازمانی داریم به نام سنتر لینک centerlink، این سازمان را همه بیکارها و فقیرها و پناهندگان می‌شناسند. سازمانی است تقریباً شبیه کمیته امداد امام خمینی و کمی هم شبیه سازمان تأمین اجتماعی.
به پناهندگان و بیکارها کمی پول می‌دهد در حدی که بتوانند یک‌تخت در یک اتاق اشتراکی اجاره کنند و به‌هرحال کمکی می‌کند.

بررسی منطقی بی‌نظمی در سازمان ها

ما برای بررسی نظم اداری باید سازمان‌های هم‌اندازه را مقایسه کنیم و لذا اگر کسی مدعی شد در خارج نظم اداری داریم باید بگوییم کجا؟
آیا در سازمان کوچکی در یک شهر کوچک یا سازمان بزرگی مثل سنترلینک با هزاران کاربر و تراکنش مالی. این‌ها را همیشه باید در مقایسه با ایران توجه کرد.
خب، سنتر لینک از ابتدای دی‌ماه خبرساز شد.
۱. سنتر لینک به افراد زیادی نامه زده بود که مثلاً شما ۷۰ هزار دلار بدهکار هستید ( وقتی بیکار هستید به شما کمک می‌کند ولی بعد باید پس بدهید و اگر هم بفهمد که شما به‌دروغ گفته اید بیکار هستید که تعدادش هم خیلی زیاد است شمارا جریمه سنگین می‌کند)
در ادامه بخوانید  خودکشی دختران:خودکشی دکتر 29 ساله استرالیایی به دلیل فشار زیاد کاری
مردم بیچاره هجوم بردند به سازمان و خیلی‌ها من‌جمله نرگس خانم نویسنده کانال ۲۰۲۵ گفتند که ما یا اصلاً کمکی نگرفتیم یا این‌قدر نبوده که بدهکار شویم.
سنتر لینک هم پرونده‌ها را بررسی می‌کرد و مثلاً ۷۰ هزار دلار بدهی می‌شود ۵۰۰۰ دلار. و آن بندگان خدا هم بااحساس رضایت پول را می‌دادند و تمام. (این خودش یک پرونده دیگر است که در حال بررسی هستیم.)
۲. بسیاری از پناهندگان ایرانی و افراد استرالیایی سابقه این رادارند که سنتر لینک به آن‌ها زنگ‌زده و گفته ببخشید ماه قبل یا حتی در طول یک سال ما به شما اشتباهاً زیادی پول داده‌ایم. پس لطفاً تا فلان تاریخ مقدار اضافی پول‌ها را برگردانید. ( ما از هر کس پرسیدیم سابقه حداقل یک‌بار زنگ زدن سنتر لینک را داشته) حالا آن آدم بیکار یا بیمار پول را خرج کرده و رفته، از کجا بیاورد پس بدهد؟

داستان عجیب یک زن

۳. اما این خانم که عکسش را در ابتدای مطلب می‌بینید، داستان عجیب دیگری دارد. داستانی که نشان می‌دهد سنتر لینک به خاطر بی‌نظمی عجیب اداری ممکن است یک نفر را تا سر حد مرگ برساند و به قول خودش داستان هم هرگز تمام نمی‌شود.
این خانم بیچاره داستان کامل خود را در حالی تعریف کرده که می‌گوید هزاران نفر مثل من هستند که دستشان به‌جایی نمی‌رسد و راحت پول بی‌حساب باید بدهند.
 شکایت و دادخواست و پیگیری پرونده در استرالیا و آمریکا و اروپا هم هزینه سنگین دادگاه  و هم وکیل را دارد و لذا خیلی‌ها منصرف می‌شوند(دلیل مهمی است در کم شدن پرونده‌های قضایی که در ایران وجود ندارد و البته نمی‌دانم باید بشود یا خیر)
 داستان کامل و عجیب این خانم را از لینک منبع بخوانید.
منبع:

1- 9news 
2-smh

۲۰۲۵ اولین و تنها سایت تخصصی حقایق فیلتر شده جهان

 راستی! براي دريافت مطالب جديد در کانال تلگرام خارج بدون فيلتر عضو شويد.

کانال ایتا ادمین در ایتا  

اطلاع از
avatar
wpDiscuz

سبد خرید شما

تمام دسته بندی ها