سبد خرید شما

تمام دسته بندی ها

درباره ما

امروز بحران « توهم عقب افتادگی از غرب » در حال تبدیل به یک بحران فراگیر و برگشت ناپذیر می باشد. مسوولین محترم در نهادهای رسانه ای و تبلیغی هر چند در مورد بحران های اخلاقی و خانواده غرب سخن گفته اند اما این موضوع به تنهایی کافی نمی باشد و آنچه که امروز به شدت در حال رشد است پذیرش برتری غرب در فرهنگ و ادب اجتماعی، نظم و سلامت نظام اداری، سلامت اقتصادی و مالی، سطح رفاه زندگی و توان مالی خانوار، اشتغال، قدرت علمی و تکنولوژی و تحصیلات عالی، خدمات اجتماعی عمومی، بهداشت، پزشکی و مانند آن است. موضوعاتی که بررسی دقیق و جامع آن ها برتری ایران را در اکثر موارد نشان می دهد.

 

رشد این توهم تابع عوامل متعددی بوده که بررسی آن نیاز به فرصت جداگانه ای دارد؛ ولی مسلما حرکت گسترده و خارج از ضابطه انتقادی داخلی طیف های سیاسی مختلف در 20 سال اخیر که در هر دوران توسط گروه مقابل حاکم شدت گرفته سبب آن شده است که امروز برتری های واضح و روشن ایران بر آمریکا، اروپا و استرالیا به عنوان امری غیر قابل قبول در اذهان عمومی و متاسفانه در نزد متدینین و علاقه مندان ایران درآید.

 

«خارج بدون فیلتر» تلاش دارد با استفاده از بسترهای فضای مجازی سهم خود را در محو این نوع توهم عقب افتادگی به بهترین شکل ممکن به انجام رساند و با برگشت ذهنیت نخبگانی و عمومی کشور به خط تعادل نسبت به خارج کشور، شاهد رشد سرعت توسعه فراگیر داخلی و برداشتن گام های نهایی در رسیدن به تمامی قله های برتری تمدن جهانی باشیم.

 

 ما ضعف ها و نارسایی های زندگی ، اختلاس ها و فقر فرهنگی و مانند آن در آمریکا، اروپا، استرالیا، ژاپن و کره را خواهیم گفت و به همراه آن ایده های جدید کاربردی و نگرش های صحیح اجتماعی ایشان را نیز با دقت بررسی و با نگاه جامع ارائه خواهیم داد.

 

ما تلاش می کنیم آنچه که 30 سال بر ایرانی ها فیلتر شده بود را برای اولین بار منتشر کنیم.

 

مهمترین ویژگی «خارج بدون فیلتر» علاوه بر مستند بودن و اعلام منابع دقیق محتوای آن، استفاده از نخبگان غیر ایرانی و متولدین کشورهای غربی و شرقی و یا متخصصین ایرانی است که سال های طولانی در آن کشورها زندگی کرده اند و به واسطه شغل و جایگاه اجتماعی که دارا می باشند با جامعه خود آمریکایی ها و اروپایی ها ارتباط کاملی برقرار نموده اند و لذا دچار قضاوت های سطحی و عدم نگاه جامع نمی شوند.

 

این نکته را نباید فراموش کرد که دانشجویان یا مسافران عزیز ایرانی که به خارج سفر می کنند، هرگز نمی توانند معیار دقیق شناخت مشکلات و سطح زندگی کشورهای مقصد باشند. همانطور که مسافرین و دانشجویان خارجی داخل ایران هم از بسیاری از اخبار و مسائل ایران بی خبر هستند و فقط در حد تجربه ای که برای خودشان به وجود آمده می توانند قضاوت کنند.