استرالیا امنیت خودکشی شرق آسیا کره جنوبی

رتبه اول کره جنوبی در خودکشی

رتبه اول کره جنوبی در خودکشی
5 (100%) 3 votes

خودکش دختر کره ای

رتبه اول کره جنوبی در آمار خودکشی، صدر نشینی استرالیا، پرتغال و کانادا در مصرف داروی ضد افسردگی در جهان، با ما همراه باشید با بررسی وضیعت اسفناک کره جنوبی در خودکشی
گزارش اخیر با عنوان Health at a Glance -سلامت در یک نگاه- توسط سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) حاکی از این می باشد که کره ای ها تمایلی نسبت به کمک های پزشکی ندارند که دلیل اصلی این رفتار می توانند ننگ اجتماعی باشد که به آن ها نسبت داده می شود مانند ما ایرانی ها که بین مان باب شده است که هر کس به روانپزشک یا روانشناس مراجعه کند بیماری و اختلال روانی دارد و اصطلاحا روانی است.
این مقابله به حدی است که حتی اگر میزان افسردگی آن ها به حد بالا برسد و واقعا نیاز به مراجعه پزشک باشد هم باز ترجیح می دهند این کار را نکنند و همینجاست که خیلی از خودکشی ها در کره صورت می گیرد.

در ادامه بخوانید  نرخ بالای خودکشی در اروپا، کره و ژاپن
این گزارش نشان می دهد که در سال 2013 بعد از کشور شیلی (که به طور میانگین تنها 13 داروی ضدافسردگی توسط هر 1000 نفر به طور روزانه مصرف شد)، در کره به طور متوسط 20 داروی ضدافسردگی توسط هر 1000 نفر به طور روزانه مصرف شد. بر اساس آمار و ارقام 2013 کره، حدود 28.5 نفر از 100 هزار نفر در این کشور اقدام به خودکشی کرده اند، که می توان این رقم را دو برابر متوسط دیگر کشورهای توسعه یافته دانست (از هر 100 هزار نفر تنها 12 نفر خودکشی کردند).
تحقیقات نشان می دهد که جزیره ایسلند بیشترین استفاده را از داروهای ضدافسردگی دارند و بعد از آن، به ترتیب کشورهای استرالیا، پرتغال و کانادا را داریم. سازمان OECD از دولت کره خواسته است تا ترتیبی اتخاذ شود که مردم کره بتوانند دید وسیع تر و درک بهتری از سلامت ذهنی پیدا کنند و همچنین اینکه خدمات سلامت ذهن در این کشور به طور پیشرفته تری ارائه داده شود.
منبع:
لینک شماره 1

 

راستي! براي دريافت مطالب جديد در کانال تلگرام خارج بدون فيلتر عضو شويد.
کانال ایتا ادمین در ایتا

 

اطلاع از
avatar
wpDiscuz

سبد خرید شما

تمام دسته بندی ها