استرالیا خدمات پزشکی

مشکلات زندگی در استرالیا: صف جراحی ۳۲۸ روزه

مشکلات زندگی در استرالیا: صف جراحی ۳۲۸ روزه
4.5 (90%) 2 votes

صف طولانی در فرانسه

یک شب بعد از مدت ها هوس کردم چند دقیقه سری به تلویزیون بزنم. اتفاقا آن شب مشروح دیدار برخی از دانشگاهیان با مقام معظم رهبری را پخش می کرد. دانشجویانی که اکثرا در خارج تحصیل کرده بودند و حالا به ایران باز گشته اند.
 چند دقیقه وقت استراحت تمام شد و خواستم برگردم سر نوشته هایم که یک دفعه خشکم زد! یک آقایی که متاسفانه بارها هم به اشتباه به صدا و سیما دعوت شده بود در بین صحبت های خود گفت ما در ایران دائما توی صف بودیم ولی خارج اصلا اینطور نیست!
 به نظرم افرادی مثل این آقا – که امیدوارم هر چه سریعتر به خارج برگردند و در خانه های ۲۰ متری لذت ببرند – اصلا نمی دانند صف یعنی چه؟
اما اگر این افراد کمی چشم شان را باز کنند و جلو پیشرفت آلزایمر را بگیرند فقط لازم است چند کلمه سرچ کنند تا معلوم شود صف هایی در دنیا وجود دارد که هرگز یک ایرانی آن را ندیده و تصورش را هم نمی کند.
بسیاری از مسوولین ایالت نیو ساوث ولز استرالیا که سیدنی مرکز آن است در ماه های قبل تلاش کردند مدیر بهداشت آن ایالت را برکنار کنند که البته فایده ای هم نداشت. اما چرا؟
طبق آماری که در لینک منبع می بینید وضعیت پزشکی و بیمه در استرالیا به نقطه بحران رسیده و صف های طولانی برای دریافت خدمات پزشکی، قطاری پر از مردگان بر روی دست دولت فقیر استرالیا گذاشته است.
در سال ۲۰۱۶ تعداد ۲۲۳۴ نفر فقط در یک ایالت استرالیا یعنی نیو ساوث ولز مردند. این آمار تنها مربوط به افرادی است که منتظر بودند تا نوبت عمل جراحی آنها برسد. این گزارش اضافه می کند که برخی از این فوت شدگان ۳۲۸ روز یعنی ۱۱ ماه منتظر بودند تا بیمارستان وقت عمل جراحی بدهد و بالاخره هم در صف انتظار از دنیا رفتند.

در ادامه بخوانید  اوج وجدان کاری در فرانسه
لطفا یکبار دیگر این عددها را دوره کنید. ۳۲۸ روز در صف جراحی! و مرگ ۲۲۳۴ نفر فقط در یک استان. و خدا می داند در ایالت های دیگر که اصولا فقیرتر هستند چند نفر مرده اند.
دولت به علت شدت ضعف خود هرگز نمی تواند خدمات پزشکی را مطابق نیاز مردم ساماندهی کند.
 دوستان دیگری از سایر کشورها نیز درباره صف های طولانی سایر خدمات پزشکی برای ما مستندات دقیق فرستاده اند که در روزهای آینده خواهیم گذاشت. مطمئن هستم این موارد هم باورش سخت است. ولی وقتی ببینید چقدر ایرانی هستند که حاضرند از مثل کانادا بیایند ایران برای دندانپزشکی و برگردند و همگی می گویند اینطور بیشتر صرف می کند و نیاز هم نیست چند ماه در صف باشیم، بیشتر به واقعیت های فیلتر شده جهان پی می برید.
 ولی واقعیت این است تا وقتی سخت ترین صف زندگی شما، نان سنگک داغ یا چند ساعت معطلی در یک اداره باشد، هرگز حس نمی کنید مردم در کشوری مثل استرالیا چه می کشند.
آیا راهی وجود دارد که بتوان نمودار رو به رشد ۶۵ هزار خودکشی سالیانه در استرالیا را متوقف کرد؟ نمی دانم… 
منبع: au.news.yahoo
۲۰۲۵ اولین و تنها سایت تخصصی حقایق فیلتر شده جهان
راستی! برای دريافت مطالب جديد در کانال تلگرام خارج بدون فيلتر عضو شويد.
کانال ایتا ادمین در ایتا

 

اطلاع از
avatar
wpDiscuz

سبد خرید شما

تمام دسته بندی ها