اروپا جدیدترین دروغ ها سطح رفاه گرانی

قیمت برق از شایعه تا واقعیت در کشور آلمان: قیمت هرکیلووات ساعت ۴۰ برابر قیمت ایران

قیمت برق از شایعه تا واقعیت در کشور آلمان: قیمت هرکیلووات ساعت ۴۰ برابر قیمت ایران
5 (100%) 3 votes

قیمت  برق

چند روز قبل خبری در تلگرام پخش شد که مدعی بود قیمت برق در آلمان منفی شده و عده‌ای دوباره رمان بافی کردند که چقدر اروپا ارزانی است…اصل آن خبر این بود که در آلمان دو روز طوفان و باد شدید آمده و فقط در این دو روز توربین‌های بادی تولید برق بیش از مقدار مصرف عادی برق تولید کردند و چون ایراد اصلی این توربین‌ها این است که امکان ذخیره برق تولیدی آن وجود ندارد (به علت بالا بودن هزینه زیرساخت) دولت دنبال راهی بوده که برق تولیدی مصرف شود.
لذا برای تشویق شرکت‌های طرف قرارداد ،دولت اعلام می‌کند که در سررسید پرداخت آن‌ها هزینه این دو روز را منفی حساب خواهد کرد (نه اینکه پولی به شرکت‌ها و مردم برگرداند بلکه عملاً تخفیفی ناچیز در مبلغ پرداختی نهایی ایجاد کرده است).
نکته مهم این موضوع این است که طبق گزارش‌های خبری گاهی و هرچند سال یک‌بار یکی دو روز این اتفاق می‌افتد و دلیل مطبوعاتی شدن آن‌هم گران بودن سرسام‌آور قیمت قبض مصرفی در اروپا و به‌خصوص آلمان است؛ که مثلاً دو روز تنفسی پیداشده است.
در ادامه بخوانید  میوه ها در ایران و اروپا:در اروپا باید میوه ای را دانه ای و هندوانه را قاچی خرید
اما این داستان باعث شد که ۲۰۲۵ بررسی کاملی درباره هزینه قیمت برق در اروپا، آمریکا و استرالیا انجام دهد.
چنانچه در لینک اول منبع آمده است، شما در کمال تعجب می‌بینید که کشور آلمان، گران‌ترین نرخ مصرف برق در جهان را در سال ۲۰۱۶ داشته است و حال ببینید که چطور حقایق جهان را با ۱۸۰ درجه تفاوت در ایران منتشر می‌کنند…

تو خود حدیث مفصل بخوان …

نکته حائز اهمیت در این بررسی ،این است که معلوم شد ایران ارزان‌ترین قیمت برق را نسبت به کشورهای قاره آمریکا و اروپا و استرالیا دارا است.
ما قبلاً در لینک شماره دو در منبع، توضیح دادیم که حتی با احتساب تبدیل یورو به ریال درآمد متوسط ماهیانه خانواده در اروپا نهایتاً ۴ الی ۵ برابر درآمد ایشان در ایران است درحالی‌که همان‌طور که ملاحظه می‌کنید، قیمت آن به ازای هر کیلووات ساعت بین ۲۰ تا ۴۰ برابر قیمت ایران است.

منابع:

1-Energycouncil
2-Telegram/kharej2025

  ۲۰۲۵ اولین و تنها کانال تخصصی حقایق فیلتر شده جهان
راستی! برای دريافت مطالب جديد در کانال تلگرام خارج بدون فيلتر عضو شويد.
کانال ایتا ادمین در ایتا  

2 دیدگاه در "قیمت برق از شایعه تا واقعیت در کشور آلمان: قیمت هرکیلووات ساعت ۴۰ برابر قیمت ایران"

اطلاع از
avatar
صافی:   جدیدترین | قدیمی ترین | محبوب ترین
محمدرضا
کاربر

موفق باشید

سطح تحصیلات
لیسانس
سردبیر
مدیریت

سپاسگزارم

wpDiscuz

سبد خرید شما

تمام دسته بندی ها