آمریکا ایران بدون سانسور گرانی

هزینه زندگی در آمریکا: قضاوت کنید زندگی در ایران راحتر است یا آمریکا ؟

هزینه زندگی در آمریکا: قضاوت کنید زندگی در ایران راحتر است یا آمریکا ؟
4.2 (83.64%) 11 votes

هزینه زندگی در آمریکا
 قیمت بالای محصول طبیعی در آمریکا

پرتقال پوست کنده شده در جعبه پلاستیکی. کیلویی ۱۲ دلار (۵۰،۰۰۰ تومان) 
کامنت این خانم: “کاش طبیعت یک جلدی به جای پلاستیک برای این میوه ها درست میکرد “

 

بله درست است این فقط نمونه ای از برخی هزینه های سنگین در آمریکا است و البته می پذیریم که همه کالا ها اینچنین نیستند. اما در یک نگاه جامع و مستند باید نسبت هزینه ها و درآمدهای کشورها را با هم ملاحظه کرد تا قضاوت صحیحی از سطح زندگی در آنها داشت.

 یکبار برای همیشه تکلیف درآمد در آمریکا را مشخص کنید!

بعد از انتشار تصویر قیمت پرتقال (مثلا طبیعی) در آمریکا، رفقای زیادی با ما تماس گرفتند و به طور کاملا منطقی درخواست داشتند که ما  آمار دقیق متوسط درآمد در آمریکا و اروپا و استرالیا و ایران را یکبار کامل منتشر کنیم تا بعد از آن دقیقا معلوم شود هزینه زندگی در  امریکا کمتر است یا ایران و دوستانی هم که قصد اقامت در خارج دارند نیز با واقعیت آنجا دقیق آشنا شوند.
در ادامه بخوانید  هزینه زندگی در نیویورک:روزی ۳ ساعت پیاده می روم،با اینکه کار دارم ولی پول مترو را ندارم
پس کمی صبر کنید تا خودتان به راحتی قضاوت کنید زندگی در ایران راحتر است یا آمریکا؟

 متوسط درآمد خانوار در آمریکا، انگلیس، استرالیا و ایران:

ما برای بررسی درآمدهای هر کشور به جای رجوع به مشاهدات مسافرین یا مهاجرین تحصیلی و غیر تحصیلی؛ به آمارهای منتشر شده در هر کشور مراجعه کردیم. و این بهترین راه برای یک بررسی علمی می باشد و الا همانطور که دانشگاه هاروارد در کلیپی منتشر کرده است، به عنوان نمونه یک درصد مردم آمریکا (که خودش 3 میلیون نفر خواهد شد) درآمدی دارند که اگر آن را معیار قرار دهید باید آنجا را بهترین کشور از نظر سطح درآمد بدانیم. در صورتیکه این یک روش کاریکاتوری خواهد بود و هرگز نمی تواند معیار تحلیلی صحیح جامعه باشد.
همانطور که در منابع ملاحظه می کنید، متوسط درآمد خانوار در 4 کشور اصلی هدف به شرح زیر است. (درآمد سایر کشورهای اروپای غربی هم با اندکی تفاوت در سطح میانگین همین اعداد می باشد)
آمریکا: ۴۵۰۰ دلار در ماه
انگلستان: ۱۷۰۰ پوند درماه
استرالیا: ۳۵۰۰ دلار در ماه
ایران: ۲ میلیون و 323 هزار تومان در ماه
 
خب کم کم شاید باور کنید که هندوانه را در انگلیس قاچ قاچ می فروشند و بسیاری میوه ها را دانه ای می خرند!!
این پست را جایی ذخیره کنید تا در آینده وقتی از سطح زندگی و رفاه در آمریکا و اروپا و استرالیا صحبت کردیم به راحتی بتوانید با ایران مقایسه کنید.

 جواب سوالات سطح درآمد و هزینه زندگی در آمریکا

1. این متوسط حقوق اعلامی شما در ایران از کجا آمده و چرا با درآمد ما و اطرافیان ما نمی سازد؟
جواب: ما در مورد ایران و آمریکا و سایر کشورها از منابع دسته اول رسمی خود آن کشورها استفاده کردیم و لینک هرکدام را هم بیان کردیم. ایران را هم از آخرین آمار سازمان آمار اعلام کردیم. 
نکته1: درآمدهای اعلام شده متوسط درآمد خانوار است نه یک نفر. هم در ایران و هم در آمریکا و بقیه کشورها. و منظور فقط حقوق ماهیانه نیست بلکه کلیه درآمدها اعم از عیدی و سنوات و یارانه و هدایا و هرآنچه یک شخص به دست می آورد را شامل می شود.
نکته2: آمارها در همه کشورها متوسط کل است نه پایین ترین درآمد. دقت بفرمایید دوستان آمریکا هم به ما اعتراض کردند که اینجا کسی حقوق 4500 دلار نمی گیرد و اصلا دروغ است. ما کلام دوستان را تایید می کنیم اما جدول زیر را می گذارم که ببینید حدود 40 درصد خانوارها در آمریکا درآمد زیر 3000 دلار دارند ولی چون تنها 3 درصد آنها درآمد بالای ماهی 100 هزار دلار (35 برابر) این متوسط به دست می آید.
البته چنین تفاوتی در ایران وجود ندارد (در روزهای آینده این نکته را دقیق توضیح می دهیم) ولی شما هم نباید با توجه حقوق دسته ای از جامعه سریع قضاوت کنید.
نکته3: حداقل در آمد ماهیانه برای تنها یک فرد (مجرد و نه متاهل) در ایران 890 هزار تومان نیست چرا؟ چون شما علاوه بر درآمد ماهیانه حقوق و سنوات آخر سال و یارانه و مزایای دیگر ماهیانه هم دارید که در نتیجه حداقل درآمد ماهیانه برای یک فرد حدود 1 میلیون و 100 هزار تومان در ماه می شود.
2. چرا درآمد ایران و آمریکا را با هزینه خرید میوه می سنجید؟چیزهای دیگری هم وجود دارد که در آنجا نسبت به حقوق ارزان تر هستند. مثل قیمت ماشین.
جواب: هدف از پست بالا این بود که یک بار برای همیشه شما درآمد یک خانوار را داشته باشید تا از این به بعد وقتی صحبت از هزینه های دیوانه کننده کشورهای دیگر شد عزیزان برای ما پیام نگذارند که اگر آنجا هزینه ها بالا است درآمدها هم بالا است. نه، شما هر کشور را با درآمد خودش مقایسه کنید. این طور به راحتی می توانید مقایسه کنید کدام کشور مردم رفاه بیشتری دارند.
بله کاملا روشن است ایران یکی از چند کشور محدود در تولید ماشین در جهان است و کشورهای مثلا عربی حوزه خلیج هنوز یک لاستیک ماشین را هم نمی توانند تولید کنند. خب ما وقتی رفتیم به سمت یکسری صنایع انحصاری در دنیا و آن را بومی کردیم کاملا بدیهی خواهد بود که قیمت تمام شده آن از نمونه چینی یا کره ای بالاتر خواهد شد. 
ما دراین باره بیشتر صحبت خواهیم کرد. ولی آنچه که در ایران اعجاب هر جهانگرد تازه را برمی انگیزد خودکفایی بسیار بالا در تولید مایحتاج زندگی و بسیار ی از خدمات و صنایع است به نحوی که شما می توانید یک ساختمان 6 طبقه طراز بین المللی در ایران بسازید بدون آنکه از صفر تا صد آن و دانش فنی آن را از خارج وارد کنید در حالیکه شما نه در استرالیا و نه در کانادا و نه در سوئد و نه انگلیس هرگز چنین چیزی ندارید.
البته کالاهای بسیار اندکی هستند مثل موبایل که آنجا نسبت به درآمد مردم ارزانتر می باشند، ولی اینها خرج دائمی زندگی نیست. و نکته ای هم که شیاد یادآوری آن خالی از لطف نباشد این است که در ابتدای زندگی مستقل در خانواده جدید، ایران مثل آمریکا نیست که شما هیچ کس را در کنار خودتان حس نکنید و زندگی در تنهایی مطلق را شروع کنید.
وجالب اینجاست: همانطور که می دانید بورس تعویض گوشی موبایل و به روز بودن آن در دست مردم و خرید و تعویض آن در ایران بسیار بیشتر از آمریکا است. دقت کنید!! (بیشتر درباره آن با شما سخن خواهیم گفت)

نسبت درآمد به جمعیت آمریکا:جدول درصد درآمد در جمعیت ۳۲۰ میلیونی آمریکا

۲۰ میلیون نفر ماهیانه زیر ۴۰۰ دلار
۱۳۴ میلیون نفر ماهیانه زیر ۲۰۰۰ دلار
و فقط ۲۰ میلیون نفرماهیانه بیش از۸۰۰۰ دلار

اتفاقی عجیب: اعتراض دکتر قاسمی از آمریکا

وقتی آمار درآمدی کشورهای مختلف را منتشر کردیم جناب آقای دکتر قاسمی (نفر اول سمت چپ در تصویر زیر در مطب خود در ایالت کانزاس آمریکا) پیامی برای ما فرستادند و ضمن انتقاد به ما که درآمد آمریکایی ها بسیار کمتر از عدد اعلامی ما است. دو نکته عجیب را فاش کردند:
۱. چرا تمام فیلم های منتشره از طوفان های آمریکا در شب یا از ارتفاع بالا فیلمبرداری شده؟
۲. چه اتفاقی برای ۲۰۰ هزار نفر که از طوفان وحشتناک آریزونا به استادیوم پناه آورده بودند افتاد؟
شاید در آینده بیشتر در این باره صحبت نماییم.
 
منابع:

1- usatoday
2- cityam
3- mattcowgill
4- alef

۲۰۲۵ اولین و تنها سایت تخصصی حقایق فیلتر شده جهان
راستی! برای دريافت مطالب جديد در کانال تلگرام خارج بدون فيلتر عضو شويد.
کانال تلگرام ادمین در تلگرام

 

برچسب ها

9 دیدگاه در "هزینه زندگی در آمریکا: قضاوت کنید زندگی در ایران راحتر است یا آمریکا ؟"

اطلاع از
avatar
صافی:   جدیدترین | قدیمی ترین | محبوب ترین
saman
کاربر

حد اقل توی امریکا هر روز خبر یه اختلاس نمیشنوی و اقازاده هاشون پز پولای خودتو به خودت نمیدن . حداقل اعصابت راحته ناظم و معلم قران به بچه ات تجاوز نمیکنن اگرم بکنن به اسم دین و علی و حسین و مهدی نمیکنن

سطح تحصیلات
فوق لیسانس
سردبیر
مدیریت
عزیزم اینکه در آمریکا بینهایت بیش از سایر کشورها مسوولین دزدی می کنند امری است که فقط لازم است چند سال با یک آمریکایی زندگی کنید. اینکه رسانه های بزرگ آنها افشا نمی کنند روشن است چون مثل ایران همه چیز را همه کس هر روز آزاد نمی گوید. پول داری و پز دادن هم که فقط لازم است کمی درباره جنبش وال استریت و کلیپی که هاروارد درست کرد از تقسیم ثروت در آمریکا بخوانید. ما قبلا در کانال زدیم باز هم می زنیم. اما معلم قران اولا این یک اتهام بود که هرگز کسی آن را اثبات نکرد و فقط شب تا صبح ملت را بی اطلاع تصور کردند و مرتب آن را تکرار کردند. ثانیا صبر کنید تا درباره وضعیت مدارس و دانشگاه های آمریکا بنویسیم آن وقت شاید دیگر از کامنت ها صرفنظر کنید. خیلی مهم است که اول اطلاعات مان کامل شود بعد قضاوت کنیم.… بیشتر »
علی
کاربر

همون 4500 دلار درامد امریکا مساویست با 50 میلیون تومان ایران البته بهتر بگیم 500.000.000 ریال

سطح تحصیلات
لیسانس
سردبیر
مدیریت

حالا مساوی صد برابر آن هم باشد چه اهمیتی دارد؟؟؟ کمی با دقت متن را بخوانید تا متوجه شوید که درآمدهای هر کشور را با هزینه های هر کشور مقایسه می کنند ما در پست های زیادی در همین کانال و سایت نشان دادیم که مجموعا در ایران از این جهت مردم راحت تر هستند

رضا
کاربر

اصلا همه حرف های شما صحیح ….چی تو ایران ارزون هست که من برم سراغ اون…حتی پول یه قبر هم نمیشه جمع کرد اینقدر گرونه.

سطح تحصیلات
لیسانس
سردبیر
مدیریت

اینکه در ایران مشکلات هست یک داستان است که ما منکر آن نشدیم ولی کار تخصصی ما مقایسه ایران با خارج است. در خارج هم مطمئن باشید شما پول خرید قبر در جای مناسب و عالی را نخواهید داشت فقط لازم است فیلم Manchester by the Sea (منچستر کنار دریا) برنده اسکار بهترین بازیگر مرد 2017 را ببینید. در مورد هزینه ها زیاد صحبت کرده ایم و بازهم صحبت خواهیم کرد. موفق باشید

FaraZ
کاربر

چقدر شيك و چقدر بدون عذاب وجدان دروغ مي نويسيد

سطح تحصیلات
لیسانس
دادا
کاربر

بیداری جرات میخواد دوست عزیز

سردبیر
مدیریت

سلام عزیزم خسته نباشید
به نظرم به جای توهین و برچسب زدن بهتر است منابع را مطالعه بفرمایید و هر جایش که ایراد داشت بفرمایید تا اصلاح کنیم. ولی اگر دیدید همه چیز طبق منابع مستند ارائه شده است تلاش کنید راهی برای شنیدن واقعیت ها برای خود باز کنید راهی که شاید باعث گردد خیلی از فکرهای گذشته را تغییر دهید.

wpDiscuz

سبد خرید شما

تمام دسته بندی ها