آمریکا آموزش و پرورش بی نظمی

چندین دهه خشونت مرگبار اسلحه در مدارس ایالات متحده – این پایان کار نیست

تیراندازی در نشویل که منجر به کشته شدن سه کودک و سه بزرگسال شد، بدون شک آخرین حمله در چرخه بی امان تیراندازی دسته جمعی در مدارس آمریکا نخواهد بود. این تیراندازی توسط یک زن 28 ساله صورت گرفته که مجهز به حداقل دو تفنگ جنگی و یک تفنگ دستی مسلح بوده است. وی دانش آموز سابق این مدرسه بوده و به ضرب گلوله پلیس کشته شده است.
چندین دهه خشونت مرگبار اسلحه در مدارس ایالات متحده – این پایان کار نیست
3.8 (75%) 8 votes
چندین دهه خشونت مرگبار اسلحه در مدارس ایالات متحده همچنان ادامه دارد. تیراندازی در نشویل که منجر به کشته شدن سه کودک و سه بزرگسال شد، بدون شک آخرین حمله در چرخه بی امان تیراندازی دسته جمعی در مدارس آمریکا نخواهد بود. این تیراندازی توسط یک زن 28 ساله صورت گرفته که مجهز به حداقل دو تفنگ جنگی و یک تفنگ دستی مسلح بوده است. وی دانش آموز سابق این مدرسه بوده و به ضرب گلوله پلیس کشته شده است.
در اینجا به برخی از مرگبارترین قتل عام های عمومی با اسلحه در مدارس، طی 25 سال گذشته در ایالات متحده اشاره شده است:
  • مدرسه ابتدایی راب -2022
19 دانش آموز و دو معلم در این حمله که توسط فردی 18 ساله به مدرسه ای در تگزاس صورت گرفت، کشته شدند. پس از اینکه 12 افسر پلیس با وجود شنیدن صدای شلیک به مدت یک ساعت بیرون از مدرسه باقی مانده و اقدامی انجام ندادند و در نهایت نیز با شلیک به ضارب او را کشتند، اعتراضاتی در رابطه با واکنش پلیس به این واقعه شکل گرفت.
  • دبیرستان سانتافه – 2018
ده نفر از جمله هشت دانش آموز در اثر تیراندازی یک دانش آموز 17 ساله با تفنگ ساچمه ای و هفت تیر، کشته شدند.
  • دبیرستان مارجوری استونمن داگلاس – 2018
یک دانش آموز 19 ساله که سابقاً در همین دبیرستان تحصیل کرده و به دلایل انضباطی اخراج شده بود، به مدرسه حمله کرده و 14 دانش آموز و سه کارمند را به قتل رساند.
در ادامه بخوانید  هزینه زندگی در آمریکا: قضاوت کنید زندگی در ایران راحتر است یا آمریکا ؟
  • مدرسه ابتدایی سندی هوک – 2012
یک مرد 20 ساله با سابقه مشکلات روانی، پیش از ورود به مدرسه، نسبت به قتل مادرش نیز اقدام نمود. سپس با حمله به مدرسه، 20 کودک شش و هفت ساله و همینطور 6 بزرگسال را به ضرب گلوله به قتل رساند. پس از آن نیز نسبت به خودکشی اقدام نمود.
  • ویرجینیا تک – 2007
یک دانشجو با ملیت کره جنوبی در موسسه پلی تکنیک ویرجینیا، در محوطه دانشگاه بلکسبورگ اقدام به تیراندازی کرده و 32 دانشجو و استاد را کشت. طی این حمله سی و سه نفر نیز زخمی شدند.
در زیر نیز تصویری از آمار تیراندازی گسترده در آمریکا با شروع سال 2023 ارائه شده است. طبق آرشیو شلیک اسلحه در آمریکا، از آغاز سال 2023 حداقل 131 حمله صورت گرفته که در هر حمله بجز فرد ضارب حداقل 4 نفر مورد حمله قرار گرفته یا کشته شده اند. تنها در یک حمله، 192 نفر کشته و 502 نفر زخمی شده اند.

آمار حمله مسلحانه در مدارس آمریکا

منبع:

https://www.aljazeera.com/news/2023/3/28/decades-of-deadly-gun-violence-in-us-schools

 ۲۰۲۵ اولین و تنها سایت تخصصی حقایق فیلتر شده جهان
راستی! برای دريافت مطالب جديد در کانال ایتای خارج بدون فيلتر عضو شويد.
کانال ایتا ادمین در ایتا

اطلاع از
avatar
wpDiscuz

سبد خرید شما

تمام دسته بندی ها